محل تبلیغات شما

سازنده سختی گیررزینی

املاح کلسیم و منیزیم از جمله عمده ناخالصی های آب به شمار می روند. مقدار بیش از حد این املاح، برای مصارف صنعتی و خوراکی مناسب نمی باشد. سختی آب، عامل تشکیل رسوب در دیگ ­های بخار، مبدل­ های حرارتی، برج­های خنک کننده و سیستم های سرد­کننده و … می باشد. سختی­ گیر­های رزینی انصار راه حل مناسبی برای مقابله با سختی آب می باشد.

 در آب های صنعتی بالا بودن سختی آب سبب تشکیل رسوبات سخت در جدار لوله ها، دیگ های بخار و آب گرم می گردد که علاوه بر افزایش افت فشار در طول مسیر لوله، سبب کاهش ضریب انتقال حرارت می شود.

بالا بودن سختی در آب های آشامیدنی سبب ایجاد طعم خاص و امراض مختلف می گردد. حد مجاز سختی آب های آشامیدنی مطابق استاندارد WHO به میزان ۲۵۰ میلی گرم در لیتر بر حسب CaCo3 تعیین شده است.

موارد کاربردسختی گیررزینی:

۱- کاهش سختی آب های آشامیدنی

۲-حدف سختی آب تغذیه دیگ بخار

۳- حدف یا کاهش سختی آب سیستم های گرمایش و سرمایش

۴- حدف یا کاهش سختی آب مورد نیاز در صنایع مختلف

ساختمان سختی گیررزینی:

بدنه اصلی سختی ­گیررزینی از ورق فولادی با مشخصات و محاسبات فنی طبق استاندارد متناسب با فشارکاری مورد نیاز طراحی و ساخته شده و کلیه سطوح داخلی پس از سند بلاست با سه لایه رنگ اپوکسی پوشش داده شده است. سختی ­گیرهای رزینی معمولا به همراه یک شیر نیمه اتوماتیک و کلیه لوله کشی ها و اتصالات لازم و ظرف نمک از جنس پلی اتیلن ارائه می گردد.

آب ورودی به ­وسیله دیسک ­های آب پخش ­کن در ­قسمت فوقانی به طور یکنواخت بر روی سطح رزین پاشیده شده و آب نرم درقسمت تحتانی توسط نازل­های آب ­جمع ­کن که بر روی عدسی  دوبل تعبیه شده جمع ­آوری می­گردد. نازل­ ها از جنس پلی وینا مقاوم در برابر خوردگی و شکنندگی می باشد.

این محصول به همراه رزین با مارک ­های معروف دنیا همچون رزین پرولایت انگلیس و یا رزین دئولایت هند که تحت لیسانس انگلستان می­ باشد ارائه می­ گردد. جهت جلوگیری از عبور رزین از نازل ­ها، سطح بین صفحه نازل­ها و بستر رزین به ارتفاع مناسب توسط سیلیس با دانه بندی درشت­ تر پوشانده می شود.

نحوه عملکرد سختی گیررزینی

در فرایند سختی ­گیری به  منظور حذف کلسیم و  منیزیم، آب  سخت از میان رزین­ های تبادل یونی که در داخل مخزن دستگاه قرار دارند عبور می نماید. رزین تبادل یونی، سدیم موجود خود را با  کلسیم و منیزیم موجود در آب جا به جا  می­ نماید به گونه­ ای که آب عبوری از رزین، بدون سختی و تنها حاوی نمک های سدیم می باشد. در این شرایط کلسیم و منیزیم در داخل رزین جای گرفته­ اند. رزین سختی گیر دارای ظرفیت محدود می باشد و پیش از آنکه ظرفیت رزین سختی­ گیر اشباع گردد، می باید عملیات احیا سازی با محلول کلرید سدیم یا همان نمک متبلورانجام شود. اگر رزین کاتیونی با محلول نمک شستشو داده شود، خاصیت سختی­گیری خود را باز می یابد و احیاء می گردد.

جهت خرید دستگاه سختی گیررزینی با کارشناسان شرکت اطلس آب تماس حاصل فرمایید 021-46076082      .

 

 


سختی گیر رزینی آب ,سختی ,های ,رزین ,گردد ,رزینی ,سختی آب ,می باشد ,می گردد ,آب های ,های آشامیدنیمنبع

سختی گیر رزینی

ساخت ,سختی, گیر رزینی

سازنده انواع سختی گیر رزینی

سازنده سختی گیر رزینی

شیر سختی گیر رزینی

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما
موسسه خیریه سگال

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
دانلود رایگان ایران اینجا همه چی هست سی سی چت|افغان چت|افغانستان چت|کابل چت|هرات چت|قندهار چت|سی تو چت توران گشت نوحه اردبیل گــالــری لــایــف یکم بیشتر بمون آلفا کلیپ بانک لینک های دانلود فیلم ، دانلود سریال و دانلود آهنگ میباشد. بهترین سایت شیاف قرص ماریانا